ביטוח משכנתא – מדוע זה נחוץ?

ישנם בעלי דירות רבים שמתייחסים לביטוח המשכנתא כאל צורך בסיסי ולא טורחים להתעכב על המשמעויות שלו או על מידת הנחיצות שלו. אנשים אלה רוכשים את ביטוח המשכנתא שלהם ישירות מפקיד הבנק שמטפל בעניין ההלוואה שהם נוטלים לצורך רכישת הדירה בדיוק כמו שאנשים אחרים רוכשים את ביטוח הנסיעות לפני הטיול הגדול לחו"ל דרך סוכן הנסיעות שלהם. עם זאת, ישנם גם כאלה שמטילים ספק באותו ביטוח משכנתא ומרגישים כי מוטב היה להם להסתדר בלעדיו. במידה ואתם נמנים על הסוג השני של האנשים שהוזכרו לעיל, המאמר הבא מוקדש לכם.

חשוב להבין כי למרות שאנשים רבים לא עוצרים לרגע לחשוב על הביטוח כיוון שיחסית להוצאה הכרוכה ברכישת דירה מדובר על סכום צנוע יחסית, בהחלט יש מקום לדבר על הדרכים בהן ניתן להוזיל אותו, על הסעיפים השונים שיש להכניס בפוליסה או להשמיט ממנה, אבל דבר אחד בטוח – ישנה חשיבות עליונה לדאוג לרכישת ביטוח כיוון שמלבד להגן על הבנק, הביטוח מגן בראש ובראשונה עליכם.

מהו למעשה ביטוח משכנתא?

בגדול מדובר על הכינוי העממי שניתן לביטוח המבנה או הנכס ולביטוח החיים שאמורים להגן מצד אחד על הבנק מפני חוסר יכולת של הלווה להחזיר את ההלוואה אך כפי שציינו אמורים להגן מצד שני גם על הלווה. ישנן מדינות בהן ניתן ואף נהוג לקחת הלוואה בנקאית לצורך רכישת דירה גם מבלי לרכוש פוליסת ביטוח חיים למשל. כפי שאתם מבינים, במדינות אלו לא אחת קורה שהלווה מאבד למשל את כושר ההשתכרות שלו או חלילה הולך לעולמו בטרם החזיר את הכספים שלווה וכך הגורם הבנקאי שהלווה לו את הכסף נמצא בבעיה. במקרים כאלה יכול הבנק לעקל את הבית ואז להותיר את משפחתו של הלווה ללא קורת גג אך מן הסתם מדובר על מהלך אכזרי ביותר כיוון שמשפחתו של הלווה למעשה נענשת על לא עוול בכפה. ביטוח חיים או ביטוח מפני אובדן כושר עבודה מכסה מצד אחד את הבנק ומצד שני את משפחתו של הלווה ואת הלווה עצמו.

החשיבות של ביטוח מבנה

כמו כן הביטוח מכסה את בעלי הנכס מפני נזקים שונים שעלולים להתרחש. במידה ולא תשכילו לרכוש את הפוליסה החשובה הזו, תוכלו יום אחד למצוא את עצמכם במצב ביש שייגרם בעקבות דליקה שתכלה את כל תכלות הדירה, פיצוץ של צינור או אפילו רעידת אדמה שתחריב את המבנה שרכשתם. במקרים כאלו ללא ביטוח מבנה תצטרכו גם למצוא לעצמכם דירה חדשה לגור בה וגם להחזיר את ההלוואה על הדירה שניזוקה או נהרסה כליל. ביטוח של המשכנתא מכסה אתכם מפני נזקים אפשריים לדירה כך שבמקרה הצורך תוכלו לקבל תשלום מחברת הביטוח או מהגורם המבטח הרלוונטי ולחזור לשגרה חיש מהר. לסיום נציין כי לרוב האזרחים בישראל רכישת הדירה מהווה את ההוצאה הגבוהה ביותר מבחינת עלות שיאלצו לעמוד בה במהלך חייהם. אי לכך, חשוב מאוד להגן על ההשקעה הזו בעזרת פוליסת ביטוח מתאימה ויפה שעה אחת קודם.

חזרה לפורטל משכנתאות